Just A Kiss

autor: THMom

Tom se rozhlédl po klubu, který vytvořil, s pocitem skutečné hrdosti. Trvalo mu pět let, než se dostal až sem, a všechna ta dřina stála za to. Místo bylo přeplněné hordami mladých lidí, kteří poskakovali do rytmu hudby, kterou pouštěl DJ. Všiml si několika osahávajících rukou, ale bylo ještě brzy, takže lidé nebyli dost opilí na to, aby vytáhli velké zbraně.
Tom nešetřil na DJovi, výzdobě ani na personálu. Chtěl jen to nejlepší, a to nejlepší nakonec dostal. Už rok potom, kdy byl klub otevřen, z něho začal mít zisk a každým rokem to bylo lepší a lepší. Ale čím více byl spokojený se svými finančními záležitostmi, tím méně byl šťastný ze svého milostného života. Nebo spíše z jeho nedostatku.
Neměl skoro žádný čas na to, aby s někým zašel na rande, natož aby se zamiloval. Letos si chtěl konečně dát pauzu. Tom si dopřál dovolenou na Maledivách. Na ostrově, kam se chystal, bylo jen šest vil, což mu nevadilo, protože si chtěl jen odpočinout a nehledal žádnou společnost. Pronajal si na dva týdny vilu a těšil se, že bude šnorchlovat, plavat, potápět se, jezdit na vodním skútru a prostě relaxovat…

***

Tom dorazil do letoviska, které si vybral a které se nacházelo na ostrově Madivaru, jenž se pyšnil bílou písečnou pláží, krásnou lagunou a úchvatnými útesy. Slyšel také, že resort Banyan Tree poskytuje svým hostům vysokou úroveň soukromí a nejlepší služby. Tento resort představoval exkluzivní seskupení volně stojících vil s bazénem (Tented Pool Villas) – prvních svého druhu na Maledivách.
Jeho vila obsahovala ložnici, koupelnu a obývací pokoj/jídelnu. Stanová střecha budovy byla otevřená do nádherné modré oblohy a nedotčené krásy oceánu. Naproti jeho bazénu stála další vila, ale vypadalo to, že je momentálně prázdná. Tomovi nevadilo, že se musí dělit o bazén, ale doufal, že se o něj nebude muset dělit s novomanželským párem.

Zadíval se ze dveří své vily na pás nedotčeného bílého písku a azurovou lagunu. Ovíval ho lehký vánek, když si prohlížel tu krásu, která ho obklopovala. Tom si povzdechl a zamířil dovnitř, aby se převlékl do plavek.
Ke dvěma vilám patřil jeden hostitel, který byl na telefonu 24 hodin denně. Tomova zavazadla už byla v jeho vile a vše bylo uklizeno. Vyklouzl z oblečení a ze zásuvky komody si vzal plavky. Popadl velký ručník, opalovací krém, sluneční brýle a knihu, kterou zrovna četl.
Hodil věci na lehátko a skočil do vody, kde uplaval čtyřicet kol, než vylezl po kovovém žebříku. Muž s copánky se rychle osušil a napil se drinku, který obsluha nechala na stole. Byl ovocný, velmi osvěžující a předpokládal, že i alkoholický. Usmál se, dal si další doušek, a pak se položil na lehátko, aby se trochu opaloval.

Po hodině se Tom vrátil dovnitř a převlékl se do bílých plátěných kalhot, světle modré plátěné košile s krátkým rukávem a pohodlných sandálů. Slyšel, jak Ibrahim s někým mluví, a líně otočil hlavu, aby viděl, jak jejich hostitel mluví s vysokým tmavovlasým mužem, který byl zřejmě obyvatelem protější vily.
Slunce pomalu začínalo zapadat, když Tom seděl u stolu, který mu Ibrahim připravil vedle bazénu. Zatímco se rozhlížel kolem a usrkával ze sklenice červeného vína ve své ruce, sledoval očima, jak hostitel usazuje jeho souseda. Přikývl a naklonil sklenku směrem k druhému muži, který se usmál a gesto opětoval.
Když oba muži dojedli své lahodné pokrmy, posadili se zpět na svá lehátka. Tom si hlasitě odříhnul a zděšeně seděl, zatímco jeho tváře získaly růžový nádech. „Promiň,“ zamumlal a svěsil hlavu.
Zaslechl smích, vzhlédl a uviděl druhého muže, který k němu kráčel s úsměvem na tváři.

Tomovi se zatajil dech, když si poprvé prohlédl krásného muže, který se k němu přiblížil. „Ahoj,“ řekl a natáhl k němu ruku. „Se mnou tohle červené víno dělá taky. Jmenuju se Bill.“
„Ahoj, Bille. Já jsem Tom, a ještě jednou se omlouvám. Nejsem zvyklý pít a myslím, že jsem měl už tři skleničky. Možná bych měl raději zpomalit,“ usmál se na druhého muže.
„Zrovna jsem se chystal jít dolů k laguně pozorovat západ slunce, nechceš se ke mně přidat? Procházka by ti nejspíš pomohla rozchodit to víno.“ Billovy oči zářily, když šťouchl Toma do ruky svou vlastní.
Tom přikývl a oba se vydali směrem k pláži, zatímco Ibrahim jen pokýval hlavou a usmál se nad nimi. Zdálo se, že oba muži propadli lehké kamarádské náladě a strávili povídáním si celé hodiny. Když se vrátili asi z dvouhodinové procházky, seděli venku ve vlahém vánku s lucernami, které osvětlovaly bazén i terasu.

Tom zívl a Bill se zasmál a řekl: „Myslím, že je nejspíš čas, abychom šli spát. Bylo mi potěšením tě poznat, Tome, a jsem opravdu rád, že tu není žádný novomanželský pár. Myslím, že to bych dva týdny rozhodně nedal.“
Tom se usmál a omluvil se za své zívání. Pak se podíval na hodinky a zjistil, že jsou čtyři hodiny ráno a slunce začíná vycházet. „Myslím, že máš pravdu, že bychom měli jít spát. Říkal jsem si, jestli bys se mnou odpoledne nechtěl zajít na vodní lyže?“
„To bych moc rád. Co kdybychom se v poledne sešli tady a dali si pozdní snídani? Myslím, že tolik krásného spánku mi bude stačit,“ usmál se Bill a zamířil do své vily. „Hezky se vyspi, Tome.“

Tom omámeně bloumal uvnitř vily. Co se to sakra právě stalo? Ještě nikdy se nikomu tak rychle neotevřel. Dokonce Billovi vyprávěl o tom, jak ho při koupání načapala parta holek, která mu ukradla oblečení. Bill se smál, když mu popisoval své ponížení, když cestou domů běžel ulicemi města a držel si v rukách přirození. Pak ho ten muž uklidňujícím způsobem poplácal po noze.
Když si konečně lehl na velkou pohodlnou postel, myslel jen na muže ve vedlejší vile. Tom nakonec usnul se širokým úsměvem na tváři.

Lyin‘ here with you so close to me
Its hard to fight these feelings
when it feels so hard to breathe
Caught up in this moment
Caught up in your smile

Ležím tu tak blízko tebe
Je těžké bojovat s těmito pocity
Když je tak těžké dýchat
Jsem zachycen v tomto momentě
Jsem zachycen ve tvém úsměvu

Tom se probudil brzy před polednem a poté, co kontaktoval Ibrahima, se šel osprchovat a obléknout. Když byl připravený, vydal se na terasu, kde našel jejich hostitele, jak na krásně prostřený stůl pokládá dva talíře zakryté glošem. Otočil se a sledoval, jak se k němu Bill blíží s obrovským úsměvem na tváři.
Poté, co se vzájemně pozdravili, Tom přisunul Billovi židli. Sundali gloše z talířů a Bill hlasitě vzdychl, když zjistil, co se na nich skrývalo. „Vafle s čerstvými jahodami a šlehačkou. Moje nejoblíbenější. Jak jsi to věděl, Ibrahime?“
„Nevěděl, pane. Pan Tom mi dnes ráno řekl, že jsou vaše oblíbené.“
Billova tvář se rozzářila v krásném úsměvu, když se naklonil a poplácal Toma po ruce. „Ty sis vzpomněl,“ řekl druhému muži. „Děkuju.“
Tom se usmál a děkoval Bohům, že Billa při jeho včerejším vyprávění skutečně poslouchal, místo aby se utápěl v jeho jantarových očích. „Nemáš zač,“ odpověděl.

Dny utíkaly jako voda a oni dva jezdili na vodních lyžích, šnorchlovali, plavali a chodili po ostrově. Dvakrát zašli na večeři do hotelové restaurace, ale raději večeřeli v jedné z vil, aby mohli být sami. Ibrahim se usmíval, když sledoval, jak ostrov na ty dva mladé muže zázračně působí.
Byl předposlední večer jejich dovolené a oni právě dojedli vynikající večeři. Byl nějaký svátek a později se měl konat ohňostroj.
Drželi se za ruce, líbali se, objímali a tulili, ale nic víc během společně stráveného času nedělali. Tom chtěl, aby dnešní večer byl výjimečný, a chtěl Billa. Byl si docela jistý, že Bill ho chce také, a pokud měl pravdu, pak dnešní večer musel být prostě dokonalý.
Když vyšli na pláž, aby sledovali ohňostroj, objímali se kolem ramen. Tom se pro sebe tiše uchechtl, když si uvědomil, že nic nemůže být krásnějšího a zářivějšího než Billův úsměv, zatímco s očima dokořán zíral na světelnou show.

Tom si nemohl pomoct a naklonil se, aby druhému muži zanechal polibek na tváři. Bill se začervenal a objal ho pevněji. Stále zabaleni v náručí toho druhého se vydali zpátky k vilám.
Tom zavedl Billa do té své, kde se vedle pohovky chladila v kbelíku s ledem láhev šampaňského. Na stole před pohovkou stála mísa s čerstvými jahodami, plátky manga, papáji a melounu a trsy drobných zelených hroznů. Světla byla tlumená a v různých částech místnosti hořely svíčky.
V několika vázách byly Billovy oblíbené květiny, karafiáty byly zbarvené všemi barvami a mladý muž vdechoval nebeskou vůni vanilkových svíček. Otočil se k Tomovi a jeho ruka pohladila muže s copánky po tváři. „Tohle je naprosto úchvatné, Tome, a tak romantické. Miluju to.“ Jeho rty se setkaly s Tomovými a ten začal cítit, jak se mu po těle rozlévá chvění.
Tom se do polibku usmál a jemně šťouchl do Billova rtu, který se okamžitě otevřel jeho zkoumajícímu jazyku. Po několika minutách se Tom s lítostí odtáhl a sáhl po skleničkách na šampaňské na stole. Vystřelil zátku z lahve a Bill se zachichotal, když přistála v bazénu a začala plavat a pohupovat se sem a tam.

Tom už byl skoro omámený štěstím, strčil Billa na pohovku a posadil se co nejblíže ke krásnému muži vedle sebe. Nalil z právě otevřené láhve šampaňského do dvou sklenic, a pak jednu podal Billovi. „Na budoucnost. Na tebe, Bille.“
Napili se vychlazené tekutiny s bublinkami, a pak Tom pokračoval: „Myslím, že tohle byla ta nejlepší dovolená, jakou jsem kdy zažil nebo jakou jsem si vůbec mohl přát, a to všechno díky tobě, Bille. Dal jsi mému srdci nový impuls a já opravdu doufám, že budeš souhlasit s pokračováním tohoto vztahu, pokud chceš i ty. Nevím, jak to cítíš ty, ale slibuju, že ti nikdy jakkoliv vědomě neublížím.“
S obavami hleděl na Billa a přemýšlel, co se mu asi honí hlavou. Bill se usmál, chytil Toma za ruku a vedl je do ložnice vily. Tom sledoval, jak se druhý muž tváří, když si všiml svíček, květin a potpourri rozházených po místnosti. Hedvábné vínové povlečení bylo vypnuté a místností se linula vůně šeříku.

Billova ústa se otevřela a Tom si všiml, že mu z pravého oka vyklouzla slza. Otřel mu ji mozolnatým prstem a přitáhl si mladšího muže k sobě. „Děkuju,“ zašeptal Bill. „Nikdo si ještě nikdy nedal takovou práci a já si toho moc vážím. Chlapi většinou nejsou tak romantičtí a chtějí si jenom užít. Tohle pro mě hodně znamená.“ Dokončil, když rukou ukázal po místnosti. „Jestli se mi snažíš dostat do kalhot, tak rozhodně zatím děláš všechno správně,“ usmál se Bill.
„Kdybys byl můj, Bille, tak by s tebou takhle bylo zacházeno pořád. Možná, že když tomu dáme trochu času, oba najdeme lásku, kterou jsme hledali. Připadá mi to tak opravdové, a tak správné. Nečekám od tebe nic, dokud nebudeš připravený. Jsem šťastný, že jsi tu teď se mnou…“

Bill přerušil Tomova slova tím, že k sobě přitiskl jejich rty a vášnivě ho políbil. Začal Tomovi dávat najevo, že už nebude na nic čekat, a brzy spolu udělali vlastní ohňostroj, který mohli vidět jen oni dva.

I know that if we give this a little time
It will only bring us closer to the love we wanna find
It’s never felt so real,
no it’s never felt so right

Just a kiss on your lips in the moonlight
Just a touch in the fire burning so bright
And I don’t want to mess this thing up
I don’t want to push too far
Just a shot in the dark that you just might
Be the one I’ve been waiting for my whole life
So baby I’m alright, with just a kiss goodnight

Vím, že když tomu dáme trochu času
Jen nás to přinese blíž k lásce, kterou chceme najít,
Ještě nikdy jsem se necítil tak opravdově,
Ne, ještě nikdy jsem se necítil tak správně

Jen polibek na tvé rty v měsíčním světle
Jen dotyk v takovém jasně hořícím ohni
A nechci to pokazit
A nechci příliš tlačit
Jen výstřel do tmy, že bys prostě mohl
Být tím pravým, na kterého jsem čekal po celý svůj život,
Takže zlato, jsem v pohodě, jen s polibkem na dobrou noc

original

autor: THMom
překlad: Lauinka
betaread: J. :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Verified by ExactMetrics